Turistične agencije in DDV

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Grolier
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Apr 2007, 09:55

Turistične agencije in DDV

Odgovor Napisal/-a Grolier »

Lep pozdrav,
Vem da je bila ta tema na tem forumu že dostikrat načeta, ampak vseeno ne morem priti do jasnega odgovora kar se tiče obdavčitve turističnih agencij.
Naš primer je naslednji: kupujemo karte za športne dogodke v tujini (v EU), organiziramo prevoz, dodamo svojo marzo in celoten paket prodajamo kot aranzma. Po zakonodaji po 100.clenu ZDDV nimamo pravice do odbitka ddv pri nakupu kart - kolikor razumem prakso se obdavčuje samo razlika v ceni - se pravi naša provizija. Kaj je pa z t.i. "administrativnimi stroški" in stroški zarovanja rizika odpovedi - pri samem narocilu aranzmaja. Ti so tudi naš prihodek. Kako se sploh izstavi racun - obracunava DDV na racunu stranki na osnovi podatkov v zgornjem primeru? In kako zgleda obracunavanje DDV dursu... racune izdajamo ze zdaj, ampak trenutno ne vemo tocnega zneska nase provizije (ker avtobusni prevoznik se tocno ne ve kaksni bodo njegovi stroski - le okvirno)?

Lepo prosim za pomoc. Trenutno mi se nihce ni uspel razloziti, kaksen je pravi nacin dela na tem podocju. Upam na vaso pomoc.
Hvala,
Milena
Odgovori