Prostovoljni gasilci - izredni dopust?

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
M5
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jul 2007, 07:50

Prostovoljni gasilci - izredni dopust?

Odgovor Napisal/-a M5 »

Pozdravljeni!

Obračam se na vas z vprašanjem o prostovoljnih gasilcih. Naš zaposleni se je udeležil gasilske intervencije in je zato izostal z dela. Prinesel je potrdilo štaba za civilno zaščito, v katerem navajajo, da bo stroške nadomestila OD pokrila občina po prejetem zahtevku za refundacijo.
Zanima me, ali moram delavcu izdati kakšen sklep o odobritvi izrednega dopusta (če da, na podlagi česa? Elementarna nesreča je najboljši približek)? Za krvodajalce je stvar precej bolj jasno definirana, za gasilce ga pa tudi ne bi rada polomila :D

Za pomoč iskrena hvala. Lep pozdrav
Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee »

Jaz sem imela enkrat tak primer...
Že dolgo nazaj...
Pa sem klicala na Občino in so mi vse lepo razložili. Dali so mi tudi obrazce za refundacijo...
Sklepa o odobritvi izrednega dopusta pa ne pišeš, saj mu to ti ne odobravaš, to mu pripada. Tako al tako imaš potrdilo od štaba civilne zaščite. Kakšen smisel bi pa imel tak sklep, če je pa delavec že bil na tem "izrednem dopustu"?
Odgovori