Olajšava za vzdrževane družinske člane


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Nera
Nov član
Nov član
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Jan 2009, 14:56

Olajšava za vzdrževane družinske člane

Odgovor Napisal/-a Nera »

Pozdravljeni!
Zanima me kako je z olajšavo C za vzdrževane družinske člane. Glede na to, da je navedeno, da morata z zavezancem živeti vsaj eno leto v življenjski skupnosti, ali to velja od takrat ko živita skupaj pa čeprav imata različna skupna bivališča, ali od takrat, ko sta prijavila skupno gospodinjstvo na upravni enoti??

"Olajšava za vzdrževane družinske člane:
Oznaka C – Za zakonca velja oseba, ki živi z zavezancem v zakonski zvezi. Za zakonca velja tudi zunajzakonski partner, če živi z zavezancem najmanj eno leto v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo."
milenav
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 316
Pridružen: 12 Jun 2008, 12:35

Re: Olajšava za vzdrževane družinske člane

Odgovor Napisal/-a milenav »

Ali morajo samostojni podjetniki, ki uveljavljajo olajšavo za družinske člane, tudi oddati obrazec do 1. 2.2010. Ali olajšavo samo vnesejo v davčni obračun.
ana179
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 282
Pridružen: 21 Okt 2008, 14:13

Re: Olajšava za vzdrževane družinske člane

Odgovor Napisal/-a ana179 »

milenav napisal/-a:Ali morajo samostojni podjetniki, ki uveljavljajo olajšavo za družinske člane, tudi oddati obrazec do 1. 2.2010. Ali olajšavo samo vnesejo v davčni obračun.
Samostojni podjetniki uveljavljajo olajšavo za vzdrževane družinske člane, ko oddajo davčni obračun.
Odgovori