Stroški računovodstva za društva

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
forumi.klepet
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 103
Pridružen: 20 Sep 2010, 16:57

Stroški računovodstva za društva

Odgovor Napisal/-a forumi.klepet »

Spoštovani,

mene čisto informativno zanima, koliko je procentualno smiselno z vidika upravičenih režijskih stroškov, da znašajo stroški računovodstva v društvu, ki je sofinancirano iz proračunskih sredstev in ima recimo skupen promet v obračunskem letu = 500.000,00 EUR:
- 14 redno zaposlenih,
- 3 programa,
- vodenje stroškovnih mest,
- prijava na javne razpise za pridobivanje sredstev,
- izdelava delnih in letnih finančnih poročil,
- vodenje negotovinskega poslovanja,
- administrativna dela
- obračunavanje OD vseh zaposlenih in pogodbenih delavcev
- ZPIZ,
- AJPES (obdelava REK obrazcev itn...)
- sodelovanje z davčnimi in upravnimi organi,
- izdelava letnih računovodskih izkazov (bilanca stanja, izkaz poslovnega izida, bruto bilanca) in njihovo ustrezno intrepretiranje.

Kolikšen procent teh stroškov računovodstva bi bil z vidika SRS upravičen glede na letni promet društva 500.000,00 EUR.

Prosim za mnenje in morebitno diskusijo glede navedenih podatkov :)
MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: Stroški računovodstva za društva

Odgovor Napisal/-a MG »

Cena ne more biti odvisna od prometa ampak od obsega dela. Kot vidim ste kar veliko društvo in če sem prav razbrala imate tudi financerje ( invalidsko društvo ?? ).

Če je tako, so poročila za vas kar obsežen del sploh če je med financerji FIHO. Pri takih društvih kot ste vi pa računovodje počnejo še kaj drugega kot samo strogo računovodstvo ( pošiljaje položnic za članarine, prisotnost na občnih zborih,... priprava elaboratov za razpise,... )

Ker ne vem vsega vam težko ocenim točen znesek ampak tam med 800 in 1200 € na mesec bi bilo glede na obseg kar realno.
Odgovori