poslovanje z Eurocardom

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
gari11
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Okt 2004, 13:49

poslovanje z Eurocardom

Odgovor Napisal/-a gari11 »

Pozdravljeni!
Zanima me če lahko z eurocardom katere je lastnik fizična oseba opravim nakup robe oz. izdelkov za s.p. in nato račun uporabim kot strošek pri s.p.
LP, Gregor
Janika
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 12 Avg 2004, 12:05
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Janika »

s.p. lahko opravi nakupe materiala z gotovino oziroma eurocardom do 25000 sit. Strošek dokazujete z računom materiala,katerega ste kupili in se glasi na s.p., ne pa z izpiskom erocarda.
To je moje mnenje in isto stališče imam pri poslovnih karticah, kajti vedno se strošek dokazuje z računi, ne pa z izpiski, če nimaš računa ti tudi izpisek ne pomaga.

Janika
meka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 65
Pridružen: 04 Maj 2004, 12:58

Odgovor Napisal/-a meka »

Zakaj samo do 25.000 tisoč sit. Kaj če je kdo v podjetju kdaj založil gotovino za kaj več (npr. za pogostitev - reprezentaco) in se mu to nato izplača v gotovini?
Janika
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 12 Avg 2004, 12:05
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Janika »

Nakup MATERIALA je pri s.p. v gotovini dovoljen le do 25000 sit, če je znesek večji je obvezno potrebno plačilo sprovesti preko poslovnega računa.


Janika
Odgovori