Izdaja računa in ddv


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
BIrena
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2005, 09:28
Kraj: Slovenia

Izdaja računa in ddv

Odgovor Napisal/-a BIrena »

Lep pozdrav,

Ali mi lahko kdo pove ali je možno izdati račun za porabljeno električno energijo drugemu najemniku preostalih prostorov po odštevalnem števcu.
Smo namreč najemniki prostorov, ki plačujemo električno energijo po glavnem števcu v celoti za cel objekt.
Na kakšen način je možno izdat ta račun in kako je z DDV jem kako se obračuna oziroma se ne obračuna saj gre za prefakturiranje stroškov.

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav!
Irena

Irena
Angelina
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Feb 2004, 23:06

Odgovor Napisal/-a Angelina »

S to težavo sem se ukvarjala približno pol leta nazaj. Klicala sem vse možne davčne svetovalce in prišla do odgovora:
Prefakturirate osnovo in zaračunate 20% DDV - sklicujete se na pogodbo in priložiti morate fotokopijo računa, ki ste ga prejeli s sprecifikacijo % koliko pripada kateremu porabniku v hiši.
morje
Nov član
Nov član
Prispevkov: 18
Pridružen: 17 Jun 2004, 18:26

Odgovor Napisal/-a morje »

Hoj,

..ja, res je tako, kot pravi Angelca.
lp
morje
Nov član
Nov član
Prispevkov: 18
Pridružen: 17 Jun 2004, 18:26

Odgovor Napisal/-a morje »

Jo-j, se opravičujem Angelina. Na hitro sem pogledala, zato sem se zmetila. Brez zamere.
kati
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 27 Feb 2004, 06:05
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a kati »

Kako se pa to knjiži? Ali se prijt račun knjiži v celoti na stroške el. energije in se na izdanih računih stroški energije zmanjšujejo, ali se izdani računi za el. knjižijo kako drugače?
Hvala.

kati
Odgovori