Povišanje plače glede na stopnjo izobrazbe

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mojca_2
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Mar 2008, 20:44

Povišanje plače glede na stopnjo izobrazbe

Odgovor Napisal/-a Mojca_2 »

Pozdravljeni!

lepo prosim za eno informacijo.
Ali delavcu pripada povišanje plače, če je diplomiral (VII. stopnja)?
Prej je imel V.stopnjo izobrazbe?

Prosim za čimprejšnji odgovor!

LP
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11764
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik »

Načeloma se plača določa na osnovi zahtevnosti delovnega mesta, kamor zaposlujete kader po vaši izbiri. Velikokrat delovna mesta zasedejo delavci, ki nimajo predpisane izobrazbe, sedaj pa je tudi velikokrat situacija, ko zasedajo delovna mesta, ki je za eno ali dve stopnji nižja od njegove. Odvisno je od zahtevnosti delovnaga mesta in če smatrate, da je izobrazba pripomogla k temu, da delavec opravlja bolj zahtevne naloge, bi o tem premislil.

Načeloma, razen ponekod v javnem sektorju, višina plače ni odvisna od izobrazbe delvca, pač pa od zahtevnosti delovnega mesta. Skušajte izkoristiti nove kadrovske potenciale, ki so z višjo izobrazbo zagotovo večji v obojestransko korist. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika
katkica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Dec 2009, 22:44

Re: Povišanje plače glede na stopnjo izobrazbe

Odgovor Napisal/-a katkica »

Pozdravljeni!

Glede na zgornji odgovor me zanima naslednje: moje delovno mesto nima predpisane izobrazbe (ne delam v javnem sektorju, pač pa v zasebnem podjetju). Trenutno imam 7. stopnjo izobrazbe. Zanima me, kako je s povišanjem plače, ko magistriram. Mi višja plača pripada in za koliko je le-ta višja. Kaj pa v javnem sektorju, kakšne so procentualne spremembe v povišanju plače? je to sploh določeno?

Najlepša hvala za odgovor, lp
Odgovori