Šolnina in boniteta

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ivanan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Okt 2007, 22:52

Šolnina in boniteta

Odgovor Napisal/-a ivanan »

V našem podjetju smo zaposlili novega sodelavca. Prejšnje podjetje mu je plačalo šolnino, katero je ob zaposlitvi pri nas moral vrniti oz. jo je povrnilo naše podjetje.
Zanima me kako je z boniteto? Mu jo moramo obračunati, čeprav mu je bila že v prejšnjem podjetju?
Glede na to, da je velik znesek, mu lahko obračunamo v več obrokih? Kajti, če mu v 1x bi bil v minusu vsaj za 1 svojo bruto plačo.

Prosim za nasvet kako obravnavati omenjeno plačilo šolnine.

Hvala.
jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja »

Če je enkrat plačal boniteto od tega, ne vidim razloga, da bi to storil ponovno? Pa a je to šolanje potrebno za njegovo delo? Če je, ne vem zakaj bi plačeval boniteto že v osnovi.
starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči »

Strinjam se z Jam.
Zanima pa me, kako je bilo izvedeno vračilo šolnine prejšnjemu podjetju in sploh zakaj? Je vrnil novozaposleni (najbrž po kakšni pogodbi o šolanju) in ste nakazali njemu (v skladu s novo pogodbo ali kar tako?) ali ste vi nakazali neposredno podjetju - na kakšni osnovi (račun?)?? LP
Odgovori